ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Ιούν 201917

Αλλη μια σχολική χρονιά τελείωσε!!

Την Παρασκευή, 14 Ιουνίου, οι μαθητές της έκτης τάξης, αυτοί οι υπέροχοι μαθητές που όλα αυτά τα χρόνια μας χάρισαν μόνο χαρές, μας αποχαιρέτισαν με ένα υπέροχο θεατρικό, «Ματίας ο Πρώτος», διασκευασμένο από τη δασκάλα τους κ. Χριστίνα Παπαγιαννοπούλου και τον δάσκαλο των Αγγλικών κ.Χρήστο Κατρίνη. Την παράσταση πλαισίωσαν τα τραγούδια, που τους στίχους έγραψε ο κ. Χρήστος Κατρίνης και τραγούδησαν οι μαθητές όλου του σχολείου με τη συνοδεία μουσικής από την δασκάλα μουσικής του σχολείου μας κ. Χριστίνα Ζάρκου! Τα σκηνικά και τα κοστούμια τα επιμελήθηκε ο κ. Χρήστος Κατρίνης.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την άψογη συμπεριφορά τους!! Εύχομαι σε όλους μικρούς και μεγάλους καλό καλοκαίρι, στα εκτάκια μας που μας έφυγαν να έχουν καλή τύχη στη ζωή τους και στους γονείς να είναι καλά να χαίρονται τα αστεράκια τους!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΟΝΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ!

1. 13/10/1884: Η ώρα Γκρίνουιτς καθιερώνεται ως βάση υπολογισμού της παγκόσμιας ώρας.