2018 ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ, ΕΥΗΜΕΡΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

Μαΐ 201817

Στις   26 Ιανουαρίου,  με τη φροντίδα  του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του Σχολείου μας, έγινε η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας στο Σχολείο μας. Φέτος, κόπηκε μια ξεχωριστή πίτα για κάθε  τάξη. Οι τυχεροί μαθητές/μαθήτριες, που τους έτυχε το φλουρί, παρέλαβαν σαν  συμβολικό δώρο ένα βιβλίο. Νιώσαμε μεγάλη χαρά  με αυτό το γλυκό ξεκίνημα.

Κάθε νέα χρονιά είναι ένα νέο ξεκίνημα, μια καινούρια αρχή για όλους τους ανθρώπους.

Όλοι μας, δάσκαλοι, μαθητές και γονείς υποδεχθήκαμε τη νέα χρονιά με αισιοδοξίαελπίδα, νέες προσδοκίες, με χαμόγελα και ευχηθήκαμε να έχουμε κοντά μας  ανθρώπους που μας αγαπούν αληθινά, μας παρακινούν, μας εμπνέουν, μας ενθαρρύνουν και μας στηρίζουν στις δύσκολες στιγμές μας.

Υποσχεθήκαμε στον εαυτό μας να μην ξεχνάμε να χαμογελάμε, να βάζουμε στόχους να ονειρευόμαστε, να ξεπερνάμε τα εμπόδια με θετική σκέψη και αισιοδοξία .

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ –ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

1. 13/11/1864: Δημοσιεύεται το νέο Σύνταγμα της Ελλάδας, με το οποίο καταργείται η Συνταγματική Μοναρχία και καθιερώνεται η Βασιλευόμενη Δημοκρατία.