Ευχαριστήρια επιστολή

Ιαν 201821
Προς την εταιρεία ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.

Με την παρούσα επιστολή αισθανόμαστε την ανάγκη να σας ευχαριστήσουμε θερμά  για τις παρακάτω δωρεές προς  το 6 / θέσιο Δημοτικό  Σχολείο Βοχαϊκού:

•       –  4 ηλεκτρονικοί Υπολογιστές
  •      –  4 Οθόνες Υπολογιστών
  •      –  4 πληκτρολόγια και 2 ποντίκια υπολογιστών

Η αυθόρμητη και αξιόλογη προσφορά σας απέδειξε την αμέριστη αγάπη σας προς τους μικρούς μαθητές μας και η δωρεά σας αποτελεί αδιάψευστο δείγμα της γενναιοδωρίας σας.

Η ανιδιοτελής σας στήριξη στο εκπαιδευτικό μας έργο, αποτελεί λαμπρό παράδειγμα σ’ αυτή τη δύσκολη οικονομική συγκυρία που περνάει ο τόπος μας.

Είναι πολύ σημαντικές αυτού του είδους οι πρωτοβουλίες που αναδεικνύουν την κοινωνική ευαισθησία και την έννοια της προσφοράς, ενώ παράλληλα δημιουργούν συνθήκες αισιοδοξίας τόσο στους μαθητές όσο και στους δασκάλους τους.

Επίσης ευχαριστούμε και την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας κα Λάζαρη , για την ευγενική της διαμεσολάβηση.

Σας ευχόμαστε υγεία και καλή συνέχεια στο έργο σας !

Με εκτίμηση

Η Διευθύντρια του Σχολείου                                             Ο Σύλλογος Διδασκόντων

DEUTSCH Γερμανικά στ

Το padlet της κ. Πέννης.

1. 19/09/1970: Κραυγάζοντας «Ζήτω η ελεύθερη Ελλάδα», ο φοιτητής Κώστας Γεωργάκης αυτοπυρπολείται στη Γένοβα της Ιταλίας, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για το στρατιωτικό καθεστώς στην Ελλάδα.