ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 27-10-2021 τα παιδιά θα προσέλθουν το πρωί κανονικά στο Σχολείο και μετά τη σχολική γιορτή για την 28η Οκτωβρίου θα σχολάσουν στις 10:00. Την ημέρα αυτή δεν λειτουργεί το Ολοήμερο. Για την Πέμπτη 28-10-2021 σύμφωνα με το πρόγραμμα του οικείου Δήμου θα συμμετέχουν στην παρέλαση όλοι οι μαθητές. Οι μαθητές που είναι στη σημαία θα προσέλθουν στο Σχολείο στις 09:20 και οι υπόλοιποι μαθητές με ευθύνη των γονέων θα προσέλθουν στην κεντρική πλατεία του Άστρους στις 10:00 για να συμμετάσχουν στις εκδηλώσεις της εθνικής επετείου και στην παρέλαση. Σύμφωνα με τα υγειονομικά πρωτόκολλα η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους, όπου υπάρχει συνάθροιση και συνωστισμός. Επομένως, την ώρα της παρέλασης, η χρήση μάσκας δεν θα είναι υποχρεωτική για τους παρελαύνοντες, αφού θα είναι στοιχισμένοι, ωστόσο, όσοι παρελάσουν θα πρέπει πριν και μετά την παρέλαση- εφόσον είναι συνωστισμένοι και όχι σε στοίχιση -να φορούν τις μάσκες τους. Μετά την παρέλαση θα γίνει αποχώρηση των μαθητών με ευθύνη των γονέων.

Δημοσιεύθηκε στην Γενικά. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.