ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΛΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Φιλοξενείται στο Blogs.sch.gr

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

Φεβ 201912

Το σχολείο μας, την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου, πήρε μέρος στον Διαγωνισμό Ρομποτικής, που έγινε στην Καλαμάτα. Έχοντας την εμπειρία από την  περυσινή μας συμμετοχή, την όρεξη και το μεράκι, πήγαμε και τα …καταφέραμε. Μας ανέδειξαν  βέβαια, τρίτους, πίσω από το Ιδιωτικό στο χώρο του οποίου έγινε ο διαγωνισμός και στο σχολείο της Καλαμάτας. Για μας, οι μαθητές μας πρώτευσαν. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Συγχαρητήρια επίσης και για:

τους γονείς που μπήκαν στον κόπο και τα έξοδα να μεταφέρουν τα παιδιά τους,

τον Υποδιευθυντή του Σχολείου και Πληροφορικό κ. Χρόνη Κατσάνο,  χάρην του οποίου πετύχαμε όσα πετύχαμε,

την κ Φωτεινή Λιβάνη, Εικαστικό του σχολείου μας, η οποία με προθυμία (για άλλη μια φορά) ανέλαβε να μορφοποιήσει το πρότζεκτ.

Υ.Γ. Υπάρχει πιθανότητα να μετέχουμε και στον Τελικό Διαγωνισμό, (ως καλύτεροι τρίτοι) αφού συγκεντρώσαμε πολύ υψηλή βαθμολογία.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2019