Εγγραφές στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αγίου Αθανασίου

Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αγίου Αθανασίου με ανακοίνωσή του θέλει να ενημερώσει τους γονείς παιδιών με αναπηρίες (Νοητική καθυστέρηση, αισθητηριακά προβλήματα, διαταραχές αυτιστικού φάσματος, ψυχοσυναισθηματικά ζητήματα κ.ά.) για τη δυνατότητα που έχουν να εγγράψουν τα παιδιά τους στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αγίου Αθανασίου. Το σχολείο καλύπτει τους Δήμους Χαλκηδόνος και Δέλτα, λειτουργεί σε ένα ολοκαίνουριο κτήριο, κατασκευασμένο και εξοπλισμένο για να υποδεχτεί μαθητές/-τριες με αναπηρίες και στελεχωμένο με τις ειδικότητες που προβλέπονται για τις Δομές Ειδικής Αγωγής. Οι μετακινήσεις των μαθητών/-τριών γίνονται με μισθωμένα λεωφορεία.

Όποιος/-α γονέας επιθυμεί, μπορεί να επικοινωνεί στο τηλέφωνο 2310702138 καθημερινά από τις 9:00 έως τις 13:00 για επιπλέον διευκρινίσεις και για τα απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής.

Μαλαμούδης Δημήτριος
Διευθυντής Ε.Δ.Σ. Αγίου Αθανασίου