ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2019-20

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για την Α΄ τάξη Δημοτικού για το έτος 2019-20 θα πραγματοποιηθούν από Δευτέρα, 6-5-2019 έως Δευτέρα, 20-5-2019, κατά τις  ώρες: 09.00 – 11.00

Στην Α΄ τάξη θα εγγραφούν υποχρεωτικά τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Διευκρινίζεται ότι για την εγγραφή των μαθητών στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες.

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ (Α.Δ.Υ.Μ.). Το έντυπο υπάρχει στο διαδίκτυο, στον παρακάτω σύνδεσμο (από όπου μπορείτε να το εκτυπώσετε ) ή σας δίνεται από το σχολείο και συμπληρώνεται από παιδίατρο.

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Τη σχολική περιφέρεια του Δημοτικού Σχολείου Τύμβου Μαραθώνα αποτελούν οι περιοχές Αγ. Παντελεήμονα, Βρανά και Ριζάρη νοτίως της Λεωφ. Σουλίου και της Λεωφ. Σχοινιά.