ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.

Την    Τετάρτη     20    Φεβρουαρίου     στο    1ο    Δημοτικό     Σχολείο    Ν  . Μηχανιώνας  πραγματοποιήθηκε      επιμορφωτική       συνάντηση       γονέων     &     κηδεμόνων   με   θέμα :’’   Μεγαλώνοντας   το   παιδί  μου με όρια.  Προετοιμασία  για  την   ένταξη  στη Σχολική  Ζωή’’.  ’’Διαχείριση   σχέσεων    Οικογένειας- Σχολείου’’.

Οι εισηγήτριες  κ.  Ευδοξία  Κοτρώνη  ,ψυχολόγος  Α.Π.Θ.  Μsc Σχολικής  &Ευέλικτης Ψυχολογίας, και  Ευμορφία   Σύρπη    Κοινωνική    λειτουργός,    Μsc   Ειδικής (Ενιαίας)Εκπαίδευσης  , παρουσίασαν  τις   ερευνές  τους  και  τις  μελέτες τους με ιδιαίτερο ενδιαφέρον  και προσοχή,  και  κατόπιν  άκουσαν  και  έλυσαν  τις  απορίες   γονιών  και εκπαιδευτικών.