ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ 2023-24

ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Δ.Σ. ΤΕΛΕΝΔΟΥ 2023-24

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ 2023-24

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σας πληροφορούμε  ότι  ο  αγιασμός  στο δημοτικό μας σχολείο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 9 το πρωί.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ 2022-23

Ολοκληρωθηκε η αποτιμηση του σχεδιου δρασης για τη σχολικη χρονια 2022-23 στα πλαισια της Ετησιας Εκθεσης Εσωτερικης Αξιολογησης των σχολικων μοναδων.

ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ 2022-23

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΚΤΩΝ

Το σχολειο μας στο πλαισιο συνεργασιας με τον οργανισμο HELMEPA πραγματοποιησε καθαρισμο των ακτων της Τελενδου. Συγκεκριμενα ο εκπαιδευτικος και ο μοναδικος μαθητης του σχολειου, μαζεψαν ολα τα σκουπιδια απο τις παραλιες της Τελενδου,κολλησαν ταμπελες και ενημερωσαν τους κατοικους του νησιου για το ποσο σημαντικο ειναι να εχουμε ενα υγιες και καθαρο υδατινο περιβαλλον.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΚΤΩΝ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΝΕΡΟΥ

Το σχολειο μας με αφορμη την παγκοσμια ημερα νερου,πραγματοποιησε τη Τεταρτη 22 Μαρτιου 2023 διαδικτυακη δραση με τον οργανισμο WATER MATTERS ο οποιος μας εκανε μια αναλυτικη παρουσιαση για τη σημασια του νερου στην καθημερινη μας ζωη.Τους ευχαριστουμε πολυ!!!

savvas4

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΝΕΡΟΥ

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΔΡΑΣΗΣ 2022-2023

ΙΕΠ-ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ-ΣΧΕΔΙΟ ΔΡΑΣΗΣ

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΔΡΑΣΗΣ 2022-2023

ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Δ.Σ.ΤΕΛΕΝΔΟΥ 2022-23

Στον παρακατω συνδεσμο μπορειτε να δειτε τον Συλλογικο Προγραμματισμο του σχολειου μας για τη σχολικη χρονια 2022-23.

ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Δ.Σ. ΤΕΛΕΝΔΟΥ 2022-23

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Δ.Σ.ΤΕΛΕΝΔΟΥ 2022-23

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

Ανάρτηση Πρακτικού Εργαστηρίων Δεξιοτήτων όπως στάλθηκε στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Δωδ/σου.

ΠΡΑΚΤΙΚΟ-ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ-ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ-ΤΕΛΕΝΔΟΣ

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

Καλοκαιρινή Δωρεά!

IMG 2262 Μεγάλη 2

Κλείνοντας μια άκρως γεμάτη και δημιουργική χρονιά για το σχολείο μας λάβαμε με μεγάλη μας χαρά 3 κούτες με δώρα, βιβλία και παζλ από μαθητές και γονείς του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Ηρακλείου Αττικής, στα πλαίσια πρωτοβουλίας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου τους.

Τους ευχαριστούμε θερμά και τους ευχόμαστε ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Τα βιβλία τους κοσμούν την νέα μας βιβλιοθήκη δωρεά της εταιρείας American Hellenic Hull. Τους ευχαριστούμε θερμά!

IMG 2265 Μεγάλη

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλοκαιρινή Δωρεά!

Καλοκαιρινές Ευχές

IMG 1918 Μεγάλη 2

Με μεγάλη μας χαρά παραλάβαμε πολύ όμορφες και δημιουργικές ευχετήριες κάρτες για καλό καλοκαίρι από το 2ο Δημοτικό Σχολείο της Κω.

Τους Ευχαριστούμε πολύ όλους για τον κόπο τους και τις ευχές τους και τους Ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι με πολλές χαρές!!

IMG 1918 Μεγάλη IMG 1919 Μεγάλη

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Γενικά, Δράσεις, Κοινωνικές | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλοκαιρινές Ευχές