Ο Μεγάλος Αγώνας Ανακύκλωσης Μπαταριών ξεκίνησε!

IMG 4682

Το σχολείο μας συμμετέχει στη δράση “Μεγάλοι-μικροί κυνηγοί”.  Μια δράση   ευαισθητοποίησης των μαθητών απέναντι στην Κυκλική Οικονομία και ειδικότερα στην ανακύκλωση μπαταριών.

Στόχο έχει τη συστηματική επιμόρφωση των παιδιών με διαδραστικό τρόπο, ώστε να τα καθοδηγήσει στην ευσυνείδητη συλλογή χρησιμοποιημένων μπαταριών στους κάδους ΑΦΗΣ.IMG 4683

Στη δράση αυτή μπορεί να συμμετέχει όλη η οικογένεια, συγκεντρώνοντας σε ειδικό σημείο στο σπίτι όλες τις χρησιμοποιημένες μπαταρίες, προτού αυτές καταλήξουν στον Κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου.

Ήδη γεμίσαμε τον πρώτο μας κάδο, τον παραδώσαμε και συνεχίζουμε δυναμικά για τον δεύτερο!

Στόχος μας να γεμίσουμε 5 κάδους.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη δράση θα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

ΑΠΟΘΗΚΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΜΑΔΑΣ