Πρόσκληση – Ενημέρωση για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου 1940

greeceΜε χαρά θα σας υποδεχτούμε αύριο 27 Οκτωβρίου 2017 στις 9:00 π.μ. στην εκδήλωση που διοργανώνει το σχολείο μας για την επέτειο του «ΟΧΙ» της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Όσον αφορά  το αυριανό δρομολόγιο του σχολικού λεωφορείου, Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017, το δρομολόγιο θα γίνει κανονικά, όπως κάθε πρωί.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10:45 π.μ. , εκείνη την ώρα θα αναχωρήσει και το σχολικό λεωφορείο  για τα υπόλοιπα χωριά.

Την ημέρα της 28ης Οκτωβρίου οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στον χώρο του Δημοτικού Σχολείου Ταξιαρχών στις 8:30 π.μ. με φροντίδα των γονέων τους.  Το δρομολόγιο του λεωφορείου δε θα γίνει.

Για την σχολική παρέλαση ισχύει ό,τι και κάθε χρόνο, μπλε ή τζιν παντελόνι και άσπρο πουκάμισο ή άσπρη μπλούζα για τα αγόρια και μπλε ή τζιν φούστα και άσπρο πουκάμισο ή άσπρη μπλούζα για τα κορίτσια.