Πρώτες βοήθειες.

Η «γνώση είναι δύναμη» και η σωστή ενημέρωση είναι πρόληψη. Στα πλαίσια αυτής της λογικής αποταθήκαμε στο τμήμα του ΕΕΣ που εδρεύει στην πόλη μας και ζητήσαμε τη συνεργασία του με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών μας σχετικά με τις πρώτες βοήθειες αλλά και τη λήψη κάποιων μέτρων για την αποφυγή ατυχημάτων.

Η κα Ελένη Γιοβανοπούλου επισκέφθηκε το σχολείο μας εκ μέρους του ΕΕΣ και με διαδραστική μέθοδο έμαθε στους μαθητές μας πώς να προσφέρουν πρώτες βοήθειες, πώς να αντιμετωπίζουν έκτακτα περιστατικά, πώς να περιποιούνται τραύματα, πώς να προλαμβάνουν ατυχήματα. Έλυσε απορίες τους και διόρθωσε λανθασμένες αντιλήψεις τους. Την ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά της όπως επίσης ευχαριστούμε  και τον ΕΕΣ για τη στήριξη που μας παρέχει στο πολύπλευρο έργο μας.

DSC04695 (Copy)DSC04696 (Copy)DSC04697 (Copy)DSC04700 (Copy)DSC04701 (Copy)DSC04697 (Copy)DSC04703 (Copy)DSC04706 (Copy)DSC04710 (Copy)