Κυκλοφοριακή αγωγή

k3Με πρωτοβουλία του Δήμου Φαρκαδόνας και του Αντιδημάρχου Παιδείας, οι μαθητές του σχολείου μας ενημερώθηκαν από τον διοικητή του Α.Τ. Φαρκαδόνας για την κυκλοφοριακή αγωγή στα πλαίσια της συμμετοχής του σχολείου μας στο πρόγραμμα της  Ευρωπαϊκής εβδομάδας Κινητικότητας.

Συγκεκριμένα οι μαθητές μας ενημερώθηκαν για την πρόληψη των ατυχημάτων, τη σημασία της τήρησης του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας, για το πώς θα πρέπει να συμπεριφέρονται στο δρόμο και προβληματίστηκαν για το μεγάλο αριθμό τροχαίων ατυχημάτων που συμβαίνουν στη χώρα μας.

Ευχαριστούμε πολύ τον Διοικητή του Α.Τ. Φαρκαδόνας για την προθυμία του να συμβάλει στη σωστή ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών μας καθώς και τον Δήμο Φαρκαδόνας για την ευκαιρία που μας παρείχε.

kk2