Πρωτοχρονιάτικο δώρο για το σχολείο μας!

Τα κοντέινερς, που τόσα χρόνια περιμέναμε, τοποθετήθηκαν σήμερα στον αύλειο χώρο του σχολείου μας ! Ήταν αίτημα πολλών ετών να καλυφθούν ανάγκες του σχολείου μας με τον τρόπο αυτόν και τελικά ευοδώθηκε!

Το ένα θα χρησιμοποιηθεί ως γυμναστήριο για τους χειμερινούς μήνες ή όταν ο καιρός είναι βροχερός. Η έλλειψη στεγασμένου χώρου γινόταν αιτία να χαθούν αρκετές ώρες γυμναστικής με τον τρόπο που οι μικροί μαθητές εννοούν κι απολαμβάνουν. Το δεύτερο που αποτελείται από δύο χώρους θα αξιοποιηθεί ως αναγνωστήριο – βιβλιοθήκη, χώρος κατάλληλα διαμορφωμένος για την καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας στους μαθητές και ως οργανωμένη αποθήκη που επίσης δεν διέθετε το βασικό κτίριο του σχολείου μας.

Ενθουσιασμένη η σχολική κοινότητα ευχαριστεί τον Δήμαρχο κ. Αθανάσιο Μεριβάκη καθώς και το Δημοτικό Συμβούλιο για την ευαισθησία τους σε θέματα παιδείας και την ικανοποίηση του αιτήματός μας.

IMG_20151229_124334IMG_20151229_151619