Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

DSC00004

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που πραγματοποίησε το σχολείο μας την Πέμπτη 18/12/2014 και ώρα 6:30.  Σε μια αίθουσα κατάμεστη από κόσμο οι μαθητές μας παρουσίασαν το πρόγραμμά τους και καταχειροκροτήθηκαν αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά πόσα πολλά και σπουδαία μπορούν να καταφέρουν  τα παιδιά όταν τα καθοδηγεί το μεράκι και  ο ζήλος των εκπαιδευτικών.

Το πρόγραμμα της γιορτής:

Ομιλία από την Δ/ντρια για το πραγματικό νόημα των Χριστουγέννων.

«Αλήθειες και ψέματα για τον Άι Βασίλη». Διαδραστικό δρώμενο από τους μαθητές της Β’ τάξης. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Ντάκου Γιάννα.

«Christmas songs»Αγγλικά τραγούδια από τους μαθητές της Ε’ & Στ’ τάξης. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Άννα Μαρία Πάνου.

«Τα 4 κεριά των Χριστουγέννων» από τμήμα των Γερμανικών της Στ’ τάξης. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Ρίτα Ρουσιαμάνη

Προβολή βίντεο από τις δράσεις που έγιναν στο σχολείο μας από την αρχή του σχολικού έτους 2014-15. Υπεύθυνος εκπαιδευτικός Τριανταφύλλου Αθανάσιος

«Η αγέλαστη πολιτεία και οι καλικάντζαροι» των αδερφών Κατσιμίχα. Θεατρικό από τους μαθητές της Α’ και ΣΤ’ τάξης. Υπεύθυνος εκπαιδευτικός Βασίλης Γεωργολόπουλος

Ο Σεφ Ηλίας Μπαρέκας μαζί με τους μαθητές του παρασκεύασε σοκολατάκια για όλους!

Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε δεξίωση με χριστουγεννιάτικες λιχουδιές που προσέφεραν οι γονείς.

Ιδιαίτερη τιμή για το σχολείο αποτέλεσε η παρουσία του Δημάρχου Φαρκαδόνας κ Μεριβάκη που με την παρέα του κ. Κωσταντίνο Κοσμά Αντιδήμαρχο παιδείας, κ. Μπαγιώτη Μιχάλη Πρόεδρο Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Φαρκαδόνας, κ Αναγνώστου Ιωάννη Αντιπρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής παρακολούθησαν από την αρχή μέχρι το τέλος την εκδήλωση.

Η Δ/ντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου εύχονται σε όλους, χρόνια πολλά, υγεία, ευτυχία, δημιουργία.

Χρόνια πολλά, υγεία, ευτυχία, χαρά!klmq

OOcdefgij12