Εκπαιδευτική εκδρομή στο αεροδρόμιο Λάρισας

Την περασμένη Πέμπτη 7 Νοεμβρίου, οι μαθητές των τριών τελευταίων τάξεων του σχολείου μας, μαζί με τους δασκάλους τους, είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το πολεμικό αεροδρόμιο Λάρισας και να δουν από κοντά  πολεμικά αεροπλάνα  της πολεμικής μας αεροπορίας.  Ξεναγήθηκαν στους χώρους του αεροδρομίου και είχαν την ευκαιρία, μέσα από την ξενάγηση τους στο πολεμικό μουσείο της αεροπορίας, να δουν πραγματικό πολεμικό υλικό, όπως πυραύλους, βόμβες, αλεξίπτωτα. Ιδιαίτερα εντυπωσιακές ήταν οι συνεχείς πτήσεις πολεμικών αεροσκαφών πάνω από το αεροδρόμιο του στρατοπέδου.  Τα χαμόγελα των παιδιών, απόδειξη για την επιτυχία της εκδρομής.

S S S                                                                                                   S

1 σχόλιο στο “Εκπαιδευτική εκδρομή στο αεροδρόμιο Λάρισας