Αποχαιρετισμός των θρανίων με άρωμα βοτάνων.

HPIM1856Με άρωμα βοτάνων του τόπου μας αποχαιρέτησαν τα θρανία τους οι μαθητές του  σχολείου μας . Κρατώντας έντονα ζωντανό τον ενθουσιασμό τους από την τελετή λήξης τη βραδιά που προηγήθηκε παρακολούθησαν με προσοχή και ενδιαφέρον την παρουσίαση των αρωματικών βοτάνων της περιοχής μας που  έκανε ο κος Τατσιόπουλος ο οποίος διατηρεί θερμοκήπιο στην Φανερωμένη. Η αξία για την υγεία και η χρήση των βοτάνων στη μαγειρική γοήτεψε τους μικρούς ακροατές. Στο τέλος της παρουσίασης ο κος Τατσιόπουλος μοίρασε σε όλους τους  ένα σακουλάκι που περιείχε διάφορα φυτά όπως, μελισσόχορτο, εστραγκόν, ρίγανη, μέντα και ματζουράνα. Την παρουσίαση παρακολούθησαν και οι μαθητές του Νηπιαγωγείου. Οι σύλλογοι διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου ευχαριστούν θερμά τον κ. Τατσιόπουλο για την προσφορά του και του εύχονται να είναι πάντα άξιος και δημιουργικός.

HPIM1859HPIM1858HPIM1860