Επιτυχημένη η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου.

Λιλιπούτειοι σε διαστάσεις και χρόνια ηθοποιοί κατάφεραν να καθηλώσουν το κοινό που παρακολούθησε τη Χριστουγεννιάτικη σχολική γιορτή στο Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών. Πρόκειται για τους μαθητές της Α΄ και Β’ τάξης του σχολείου που με την καθοδήγηση των δασκάλων τους Γιάννας Ντάκου και Δήμητρας Τσαντήλα παρουσίασαν δύο θεατρικά, « Ο χιονάνθρωπος που φοβόταν το σκοτάδι» και «Το κοριτσάκι με τα σπίρτα». Στο τέλος της γιορτής κι ενώ οι μαθητές απαντούσαν μ’ ένα ηχηρό «ναι» σε σχετικό ερώτημα της κας Τσαντήλα, αν πιστεύουν στον Άη Βασίλη, εκείνος παρουσιάστηκε και για να τους ανταμείψει για την πίστη τους,  μοίρασε δώρα σ’ όλους τους μαθητές τους σχολείου.
Εκπ/κοί, γονείς και μαθητές του σχολείου, εύχονται σ’ όλο τον κόσμο, χρόνια πολλά, υγεία, ευτυχία, αισιοδοξία!