ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΡΓΩΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Σούρπη, Τ.Κ. 37008

email: mail@dim-sourp.mag.sch.gr

τηλ. 24220-31420

Πληροφορίες: Βιβή Χαμηλού (ΠΕ06)

Τρίτη 30 Μαΐου 2017

Διαγωνισμός Ζωγραφικής

Παναγιώτα Βαζούρα, Ε' Τάξη
Παναγιώτα Βαζούρα

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην εκδήλωση βράβευσης των καλλιτεχνικών δημιουργιών που συμμετείχαν στο Διαγωνισμό Ζωγραφικής με θέμα “Making our planet a better place to live in, που διοργάνωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ Τάξης του Δημοτικού Σχολείου Σούρπης και συμμετείχαν τα εξής Δημοτικά Σχολεία του Καλλικρατικού Δήμου Αλμυρού: 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλμυρού, 4ο Δημοτικό Σχολείο Αλμυρού, Δημοτικό Σχολείο Ευξεινούπολης, Δημοτικό Σχολείο Πλατάνου, Δημοτικό Σχολείο Πτελεού και Δημοτικό Σχολείο Σούρπης.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Σούρπης την Κυριακή 4 Ιουνίου 2017 στις 6:30μ.μ. Στην αίθουσα, μαζί με τις δημιουργίες των μαθητών, θα εκτίθενται κατασκευές με ανακυκλώσιμα υλικά και θα λειτουργεί έκθεση φωτογραφίας της εκπαιδευτικού πληροφορικής του σχολείου μας, κας Μαρίας Γεροφώτη, με λήψεις από όμορφα τοπία και γωνιές της περιοχής μας.  Σας ευχαριστούμε προκαταβολικά για τη στήριξη σε μια δράση που φιλοδοξεί να ευαισθητοποιήσει, όσο το δυνατόν περισσότερους κάθε φορά, πολίτες ώστε να αποκτήσουμε φιλική προς το περιβάλλον στάση και συμπεριφορά.

Με εκτίμηση,

Οι μαθητές της Ε’ Τάξης (2016-2017) και

Παρασκευή Χαμηλού

(Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας Δημοτικού Σχολείου Σούρπης, Μαγνησίας)

τηλ. 24220-31420

email: vivi_hamilou@hotmail.com

1 σχόλιο στο “ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΡΓΩΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

1. Αγαπητή κ. ΧΑΜΗΛΟΥ, αγαπημένοι μαθητές και μαθήτριες – συμμετέχοντες σε αυτή την υπέροχη πρωτοβουλία!

Σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην εκδήλωση αυτή και στην τελετή βράβευσης κι ενώ δε θα μπορέσω να είμαι μαζί σας, σας εύχομαι ολόψυχα :

– να περάσετε καταπληκτικά
    – να έχετε πάντοτε την επιθυμία και το κίνητρο να συμμετέχετε σε τέτοιες καταπληκτικές πρωτοβουλίες
    -να επιδιώκετε πάντοτε την ανακύκλωση και να βοηθάτε και τους άλλους προς αυτή την κατεύθυνση
    – να έχετε υγεία και όρεξη για μάθηση
    – να σέβεστε τους όρους των διαγωνισμών και να στοχευετε πάντοτε στην επιτυχία!

Με τις πιο θερμές ευχές μου και συγχαρητήρια σε συμμετέχοντες και νικητές

Η Σχολική Σύμβουλος ΔΕ ΜΑΓΝΗΣΊΑΣ (αγγλικής γλώσσας)

Τα σχόλια είναι κλειστά.