Μαθαίνω τα Αθλήματα στα Αγγλικά διασκεδάζοντας!

Κάθε χρόνο οι μαθητές της Δ΄ Τάξης μαθαίνουν τα αθλήματα στα Αγγλικά με τη βοήθεια ενός τραγουδιού που παρουσιάζεται στο βιβλίο μας! Κάθε χρόνο, το συγκεκριμένο τραγούδι το μαθαίνουν εύκολα οι μαθητές και το σιγοτραγουδούν για καιρό αφού το μάθουν.

Sports Song Lyrics - 4th Grade - Unit 2
Sports Song Lyrics – 4th Grade – Unit 2

Φέτος, το ίδιο τραγούδι πέρασε σε άλλη διάσταση, με λίγη φαντασία και ενθουσιασμό από τους μαθητές της Δ΄ Τάξης του σχολείου μας! Αυτό που θα δείτε στο βίντεο, προήλθε έπειτα από οδηγίες για το πώς θα ‘στηθούν’, προκειμένου να μην φαίνονται τα πρόσωπά τους στο βίντεο, για το οποίο πολύ ευγενικά μας βοήθησε ο Διευθυντής του Σχολείου, κ. Νίκος Περιστεράς και τον ευχαριστούμε πολύ. Αυτό που πραγματικά έγινε στην τάξη, ήταν το τέλειο κλείσιμο της εβδομάδας, που θα το θυμόμαστε οι συμμετέχοντες για πολύ καιρό!

2 σχόλιαστο “Μαθαίνω τα Αθλήματα στα Αγγλικά διασκεδάζοντας!

Τα σχόλια είναι κλειστά.