Αρχεία για 28 Μαΐου 2016

Μαΐ 28 2016

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ – 7ο ΤΕΥΧΟΣ

Με πολύ όρεξη και μεράκι, ολοκληρώθηκε το 7ο τεύχος της σχολικής μας εφημερίδας στα Αγγλικά! Μαζί με τους Ευρωπαίους φίλους μας, παρουσιάσαμε τις αγαπημένες μας δραστηριότητες κατά τον ελεύθερο χρόνο μας, αλλά και οδηγίες για εύκολες κατασκευές, σε μια προσπάθεια να γνωριστούμε ακόμη καλύτερα, να διευρύνουμε τους ορίζοντές μας και να εξασκηθούμε στα Αγγλικά!

Μαΐ 28 2016

Άρθρα του/της ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΟΥΡΠΗΣ ΑΛΜΥΡΟΥ

«Οι εξαρτήσεις και ο ρόλος των γονέων στην πρόληψή τους»

Επιτυχημένη ως προς τη διοργάνωση και το περιεχόμενο, αλλά όχι ως προς την αναμενόμενη και επιθυμητή προσέλευση η ενημερωτική εσπερίδα που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 23 Μαϊου 2016 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Σούρπης. Η εκδήλωση ήταν μια διοργάνωση του Συλλόγου Διδασκόντων και του Συλλόγου Γονέων του Δημοτικού Σχολείου, Γυμνασίου και Λυκείου Σούρπης σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε Μαγνησίας «Πρόταση Ζωής»