ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ

Συνεχίζοντας την περσινή παράδοση της δημιουργίας σχολικής εφημερίδας στα αγγλικά, οι μαθητές των τριών τελευταίων τάξεων του σχολείου μας ένωσαν τις δυνάμεις τους για το πρώτο τεύχος που είναι ήδη έτοιμο! Φέτος, το κάθε τεύχος ολοκληρώνεται σε συνεργασία με άλλα Ευρωπαϊκά σχολεία και είναι θεματικό. Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning, υποβάλαμε και συμμετέχουμε στο project που ονομάζεται The European Schools Newspaper και, σε συνεργασία με άλλα σχολεία της Ευρώπης, δημιουργούμε το κάθε τεύχος που, κάθε φορά, θα επικεντρώνεται σε ένα θέμα!

Our eTwinning label!

Το θέμα του πρώτου τεύχους είναι All about me! Οι μαθητές της Ευρώπης συστήνονται μεταξύ τους και παρουσιάζουν τον εαυτό τους με λόγια, ζωγραφιές ή/και φωτογραφίες! Δείτε παρακάτω το απόσπασμα του πρώτου τεύχους που συνεισέφεραν οι μαθητές του σχολείου μας:

Δείτε το στο slideshare.net

Κι επειδή 5 σελίδες δεν είναι αρκετές να χωρέσουν όλα τα άρθρα των παιδιών που συνεισέφεραν, δείτε παρακάτω τα άρθρα όλων των παιδιών, όπως αυτά παραδόθηκαν σε μας:

Δείτε το στο slideshare.net

Διαβάστε εδώ το πρώτο συνεργατικό τεύχος μας!