ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΧΟΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

Την  Παρασκευή   14 Ιουνίου 2019 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου  Σωσάνδρας,  σε συνεργασία με τους μαθητές της ΣΤ΄ και το σύλλογο διδασκόντων του σχολείου ,πραγματοποίησε τον ετήσιο χορό του στην αυλή του σχολείου.

Οι μαθητές που αποφοιτούν και πηγαίνουν πλέον στο Γυμνάσιο , αποχαιρέτησαν  δασκάλους και συμμαθητές  σε ειδική τελετή  , ευχαρίστησαν τους πρώτους για τα εφόδια που τους έδωσαν,  πήραν  σχολικά ενθύμια από τον διευθυντή του σχολείου και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς .

Οι γονείς των παιδιών αλλά και σχεδόν όλο το χωριό παραβρέθηκε στη γιορτή που ολοκληρώθηκε  με μουσική, τραγούδι και χορό . Ο πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και  κηδεμόνων  Δημήτρης Καραμήτσος   ευχαρίστησε του δασκάλους για την προσφορά τους και την άριστη συνεργασία που είχαν .

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.