Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Σήμερα Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019  έγινε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας την οποία διοργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία οι μαθητές της   Α΄ και  Β΄ τάξης με τις δασκάλες τους  κυρίες Γιούτη Θεοδώρα  και Μυταρίδου Δήμητρα.  Τη σκηνική παρουσία έκανε η δασκάλα κυρία Μυταρίδου Δήμητρα, ενώ  στην κονσόλα του ήχου ήταν  η δασκάλα κυρία  Λάπη Τρυφωνία.Μια πρωτότυπη ιδέα που είχε η εκπαιδευτικός της αγγλικής γλώσσας κ.Πιτσιάβα Αναστασία να τραγουδήσουν οι μαθητές χριστουγεννιάτικα τραγούδια στην αγγλική έκανε ιδιαίτερη αίσθηση σε όσους παραβρέθηκαν.

Το αποτέλεσμα  της γιορτής ήταν καταπληκτικό. Συγχαρητήρια.

Ευχαριστούμε τις μητέρες των μαθητών που προσέφεραν χριστουγεννιάτικα εδέσματα στους μαθητές του σχολείου μετά το τέλος της  γιορτής.

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.