ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΚΩΝ/ΝΟ ΤΖΑΒΕΛΛΑ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Δημοτικού Σχολείου Σκανδάλου-Γαρδικίου , οι μαθητές και οι μαθήτριές του σχολείου μας και εγώ προσωπικά, Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον  κύριο Κωνσταντίνο Τζαβέλλα   (απόγονος 8ης γενεάς από τον Καπετάν Λάμπρο Τζαβέλλα) για την ευγενική προσφορά   ΔΎΟ  ( 2 ) βιβλίων    για  το Σούλι  προς το σχολείο. Η προσφορά αυτή, είναι ιδιαίτερα τιμητική για το σχολείο μας και αποτελεί αναγνώριση του έργου που γίνεται στη Σχολική Βιβλιοθήκη.

Πρωταρχικός μας στόχος είναι η προώθηση του βιβλίου στους μαθητές μας ως βασικού μέσου γνώσης, σκέψης και πολυεπίπεδης εμπειρίας.

Ο εμπλουτισμός του σχολικού περιβάλλοντος με κάθε δυνατό μέσο, σε καιρούς ιδιαίτερα χαλεπούς, αποτελεί για μας πρόκληση και καθημερινή πρακτική. Σε αυτή μας την προσπάθεια χαιρόμαστε να έχουμε δίπλα μας συμπαραστάτες και αρωγούς, που με δωρεές σαν και αυτή , βοηθούν το έργο μαςεικόνα Viber 2023 05 30 11 08 28 512

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.