Το σχολείο μας επισκέφτηκε το χωριό Ανεμώτια την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου. Εκεί πήγαμε στο οινοποιείο όπου μας ξενάγησαν στο χώρο, δείχνοντας μας πως λειτουργεί. Έπειτα πήγαμε στην εκκλησία του χωριού όπου ο πάτερ Χριστόφορος μας είπε για την ιστορία των εκκλησιών εκεί αλλά και τρόπο κτισίματος αυτών. Τέλος κατευθυνθήκαμε στο γήπεδο ποδοσφαίρου, όπου τα παιδιά διασκέδασαν παίζοντας σε αυτό.
-
Πρόσφατα άρθρα
Πρόσφατα σχόλια
Ιστορικό
Kατηγορίες
Μεταστοιχεία