Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Τομ Σόγιερ” στο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 31-12-2019

Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων του σχολείου μας  είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν, την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019, την εξαιρετική, βιωματική θεατρική παράσταση «Τομ Σόγιερ» του Μαρκ Τουαίην σε σκηνοθεσία του εκπ/κού Θεατρικής Αγωγής, κ. Παναγιώτη Τσαρσιταλίδη και παραγωγή από το «ΘΕΑΤΡΟσεΦΟΡΜΑ», στο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου. Μία πολύ όμορφη παράσταση με πολλή μουσική και διαδραστικά στοιχεία που συγκίνησε με τα διαχρονικά μηνύματά της μικρούς και μεγάλους! Το έργο αποτελεί παγκόσμιο σύμβολο για την ιδέα της φιλίας, της παιδικής ανεμελιάς αλλά και για τις πρωτόγνωρες καταστάσεις που συμβαίνουν στα παιδιά με την είσοδό τους στην εφηβική ζωή. Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της παράστασης!