Επίσκεψη του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας στο Δημοτικό Σχολείο Σκαφιδακίου

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 13-11-2018

Την Τρίτη  13 Νοεμβρίου του 2018 ο   Διευθυντής Α/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Αργολίδας  κ. Σίδερης Δημήτριος συνοδευόμενος από τον Προϊστάμενο Εκπαιδευτικών θεμάτων κ. Καραμάνο Θεοδόσιο  επισκέφτηκαν  το λειτουργικά πλέον 6/θ Δημοτικό Σχολείο Σκαφιδακίου. Τα κύρια ζητήματα που απασχόλησαν τη συζήτηση ήταν εκπαιδευτικά και διοικητικά ενώ έγινε ανταλλαγή απόψεων με τους εκπαιδευτικούς για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και τη βελτίωση της παρεχόμενης εκπαίδευσης.

Στη συνέχεια ο κ. Σίδερης είχε συνάντηση με μέλη  του προεδρείου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων  οι οποίοι τον ευχαρίστησαν για την έμπρακτη υποστήριξή του  σε θέματα όπως η οργανική αναβάθμισή του σχολείου, η κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών σε διδακτικό προσωπικό, η μεταφορά των μαθητών κλπ.