Άλλη μία χρονιά έφτασε στο τέλος της και οι μαθητές με κέφι και ανακούφιση αποχαιρέτησαν το σχολείο! Παιχνίδια στην αυλή και δραματοποιήσεις στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου έδωσαν μία ευχάριστη νότα τον αποχαιρετισμό των παιδιών της Στ΄ τάξης.
22/7/1943: Διακόσιες χιλιάδες λαού στην κατεχόμενη Αθήνα πραγματοποιούν μαχητική διαδήλωση εναντίον της απόφασης των Γερμανών να παραχωρήσουν στη Βουλγαρία ολόκληρη τη Βόρεια Ελλάδα ως τον Αξιό.
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.ΕντάξειΔιαβάστε περισσότερα
Πρόσφατα σχόλια