Αρχική » ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ & ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ – ΠΕΛΕΚΑ

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΣΟΦΟΚΛΗ ΓΡΑΜΜΕΝΟ  ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΣ  ΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ .

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ  ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 3 ΚΥΒΙΚΩΝ ΑΜΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΦΑΤΙΣΜΑ ΤΩΝ ΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΤΟ Δ.Σ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σας προσκαλούν σε ενημερωτική συγκέντρωση  στο σχολείο την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 6.00 μ.μ. με θέματα:

Λειτουργία Δημοτικού Σχολείου –  Πρωινό και Ολοήμερο Πρόγραμμα

Εκπαιδευτικά , μαθησιακά θέματα.

Δραστηριότητες συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

Εργασίες ανάπλασης – συντήρησης – επισκευών.

Ο σύλλογος γονέων σε συνεργασία με τον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας κ.Νίκο Γραμμένο (Λελέ) φρόντισαν για τις εργασίες σήμανσης για την προστασία των μαθητών και την συντήρηση των τοιχίων του σχολείου. Ο κ.Νίκος μας πρόσφερε το χώμα για το σοβά, ο πρόεδρος μαζί με γονείς έβαλαν εθελοντική εργασία και  το σχολικό ταμείο πλήρωσε 382 € για υλικά (τσιμέντο, ασβέστη κλπ).Ο χώρος χρειάζεται κι άλλες παρεμβάσεις με πιο σημαντικές την περίφραξη στο τοιχίο που κατέπεσε το Νοέμβριο του 2014 καθώς και η διαγράμμιση -χρωματισμός του γηπέδου μπάσκετ. Η εξαιρετική συνεργασία των φορέων του χωριού,χρόνια τώρα,αποτελεί την εγγύηση ότι θα γίνουν όλα όπως τα έχουμε προγραμματίσει.

Σελίδες: 1 2 3