Δημοσιεύθηκε στην ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ, ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ

TO ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ

Την Τρίτη 10 Μαϊου 2022 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση με την κα Κασαπίδου Ζωή, Ψυχολόγο και Επιστημονικό στέλεχος του Κέντρου Πρόληψης Π.Ε. Έβρου…η προαναφερόμενη δράση είχε τον τίτλο “Το σχολικό κλίμα και η διαχείριση του ενδοσχολικού εκφοβισμού”. Η δράση αυτή υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης λαμβάνοντας υπόψη τις ανησυχίες και τις απορίες των εκπαιδευτικών της σχολικής μας μονάδας.

Ήταν πραγματικά μια εποικοδομητική συνάντηση κατά τη διάρκεια της οποίας λύθηκαν απορίες και ειπώθηκαν απόψεις και από τις δύο πλευρές.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Βραχιώλια Στράτο , Υπεύθυνο του Κέντρου Πρόληψης και την κα Κασαπίδου Ζωή οι οποίοι ανταποκρίθηκαν άμεσα στο αίτημά μας!!!