ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ – ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΕΚΔΟΤΗ

Στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας του Παιδικού Βιβλίου οι εκπαιδευτικοί και το μαθητικό δυναμικό της Α΄ τάξης συνέχισαν τις δημιουργικές δράσεις αφιερωμένες στο λογοτεχνικό βιβλίο…μετά την αποχώρηση της συγγραφέας οι εκπαιδευτικοί και το μαθητικό δυναμικό των τεσσάρων συνεργαζόμενων σχολείων (Ρίζια, Κολλέγιο Αθηνών , Μαθράκι και Τέλενδος) συναντήθηκαν διαδικτυακά και συνομιλήσανε με το Υπεύθυνο της Παιδικής Λογοτεχνίας κ. Θεόδωρο Τσώλη, από τον εκδοτικό οίκο Μεταίχμιο!!

279228115 988205528506199 3566333752819096347 n

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης γνώρισαν το επάγγελμα του εκδότη, έλυσαν τις απορίες του, ενίσχυσαν τις γνώσεις του και τον αποχαιρέτησαν ενθουσιασμένοι!!!!

Δημοσιεύθηκε στην Α΄τάξη, ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ-ΔΙΕΘΝΩΝ-ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ, ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΣΧΟΛΕΙΑ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.