Η ΣΤ τάξη του σχολείου μας , προτείνει χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες και ταινίες για τις διακοπές των Χριστουγέννων!

Στην αφετηρία  του όμορφου ταξιδιού μας με το Δημοτικό σχολείο Λακκώματος Σαμοθράκης , οι μαθητές της Στ τάξης μοιράστηκαν τα συναισθήματά τους  και τις σκέψεις τους   , από τις πρώτες διαδικτυακές συναντήσεις ,με το μαθητικό δυναμικό του δημοτικού σχολείου Λακκώματος Σαμοθράκης, μέσω ενός padlet που δημιουργήθηκε για τον σκοπό αυτό.

Φυσικά , καθώς πλησιάζουν γιορτινές ημέρες , δεχτήκαμε με μεγάλη χαρά τις χριστουγεννιάτικες κάρτες που μας έστειλε το Δημοτικό Σχολείο Λακκώματος και με πολύ όρεξη και μεράκι ετοιμάσαμε κι εμείς τα χριστουγεννιάτικα δώρα μας!

1639762778932 1639762826971 1639762925463 1639762897707

Στο padlet  μας , το οποίο θα εμπλουτίζεται διαρκώς, εκτός από την ανταλλαγή των πρώτων εντυπώσεων μας,  ανταλλάσσουμε τις προτάσεις μας για χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες και ταινίες που μπορούμε να απολαύσουμε τις ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών !

Η Στ τάξη εύχεται καλές γιορτές με υγεία, χαρά και αγάπη!

Δημοσιεύθηκε στην ΣΤ ΄τάξη, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.