ΟΤΑΝ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ

Με την  έναρξη της σχολικής χρονιάς το συνεργατικό πνεύμα και η θετική διάθεση αποτυπώθηκαν στις σχέσεις ανάμεσα στη σχολική μας μονάδα και τις υπηρεσίες του Δήμου Ορεστιάδας. Μετά από την επίσκεψη του  Δημάρχου κ. Μαυρίδη Βασίλη και των Αντιδήμαρχων Καθαριότητας και Τεχνικής Υπηρεσίας προγραμματίστηκαν εργασίες στον αύλειο χώρο της σχολικής μας μονάδας με γνώμονα την ασφάλεια του μαθητικού δυναμικού μας. Εξίσου καίριας σημασίας είναι και η συνεργασία  που έχει αναπτυχθεί και με το Τμήμα Παιδείας του Δήμου προκειμένου να ωφελούνται οι μαθητές και οι μαθήτριές μας.

Αρωγοί και συμπαραστάτες από την αρχή του σχολικού έτους είναι το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων καθώς και ο Πρόεδρος της Τοπικής μας  Κοινότητας.

«Το όλον είναι μεγαλύτερο από το άθροισμα των μερών του»

(Αριστοτέλης, 384-322 π.Χ.)

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.