ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΔΡΑΣΗ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ ΤΗΣ Β΄ΤΑΞΗΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ κα ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΝΑΦΗ

Στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας του Παιδικού Βιβλίου η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κα Ιωάννα Μανάφη αλληλεπίδρασε με το μαθητικό δυναμικό της Β΄τάξης της σχολικής μας μονάδας.

Η κα Μανάφη επισκεπτόμενη τη διαδικτυακή μας τάξη αφηγήθηκε στους μικρούς μαθητές και τις μαθήτριές μας το δικό της ψηφιακό παραμύθι με τίτλο » Η μονα-δική μου οικογένεια»…

Με σημείο αναφοράς τον ήρωα του παραμυθιού η κα Μανάφη πραγματοποίησε εκπαιδευτικές δραστηριότητες με τους μικρούς ακροατές και τις μικρές ακροάτριες ενισχύοντας την ενεργό συμμετοχή τους και εμπνέοντάς τους να δημιουργήσουν το δικό τους ψηφιακό παραμύθι με δικές τους ζωγραφιές και με δικές τους σκέψεις.

book title
Διαβάστε το βιβλίο στο StoryJumper

Δημοσιεύθηκε στην Β' Τάξη. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.