Δημοσιεύθηκε στην ΠΡΟΤΖΕΚΤ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ ΣΤ ΤΑΞΗ

ΠΡΟΤΖΕΚΤ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ – ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ – Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΩΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Το πρότζεκτ θερμοκήπιο είναι μια ανοικτή διαδικασία μάθησης που ενθαρρύνει τους μαθητές να αναπτύξουν νέο τρόπο σκέψης…

Από σήμερα, 19 Ιανουαρίου, η διδασκαλία της γερμανικής γλώσσας προσαρμόζεται στο πλαίσιο δεδομένων του τρέχοντος προγράμματος.

Η κα Δήμητρα  Τριανταφυλλίδου (καθηγήτρια Γερμανικών) αλληλεπιδρά με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Στ ΄τάξης και ενισχύει  το γνωστικό τους υπόβαθρο… Συζητάει μαζί τους για τις απόψεις, τις συνήθειες και την κουλτούρα  των Γερμανών αναφορικά με τη  διαχείριση του φυσικού περιβάλλοντος, την οικολογία και τη βιολογική γεωργία.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας εμπλουτίζουν το λεξιλόγιό τους και ταυτόχρονα διευρύνουν τους πνευματικούς τους ορίζοντες!