Δημοσιεύθηκε στην ΠΡΟΤΖΕΚΤ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ ΣΤ ΤΑΞΗ

Το πρότζεκτ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ μέσω της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης ενώνει τον Έβρο, την Αθήνα και τη Χίο.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας, μέσα από την πλατφόρμα Webex , είχαν την ευκαιρία να συνδεθούν και να επικοινωνήσουν με την κα Τατιάνα Μουλούλη (Ένωση μαζί για το παιδί), τον κ. Χρήστο Μουταφίδη (ΚοινΣεπ Άρωμα Έβρου) και την κα Αργυρώ Κουτσουράδη (επιχειρηματίας της Myrovolos Organics).

H εξ αποστάσεως εκπαίδευση αποτέλεσε για ακόμη μία φορά τον συνδετικό κρίκο, ώστε να συνδεθούν τρία διαφορετικά γεωγραφικά σημεία της χώρας μας, ο Έβρος, η Αθήνα και η Χίος.

Η τηλε-συνάντηση που πραγματοποιήθηκε υπήρξε ιδιαίτερα σημαντική για το μαθητικό δυναμικό μας, εφόσον διατυπώθηκαν πρωτότυπες προτάσεις όσον αφορά τη συνέχεια αυτού του εγχειρήματος.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας έκλεισαν τη σημερινή τους ημέρα με ικανοποίηση και χαμόγελα!!!
Σας ευχαριστούμε θερμά όλους!!! Συνεχίζουμε ενωμένοι και δημιουργικοί για τις επόμενες δράσεις!!!!