Η Σχολική μας Βιβλιοθήκη Λειτουργεί λόγω συνθηκών μόνο μέσω eme

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σχολική βιβλιοθήκη, ένας κόσμο γεμάτος γνώσεις, ιδέες, μυστικά και όμορφα  συναισθήματα | Βιβλίο

Αγαπητοί μαθητές,

Η ομάδα Βιβλιοθήκης του Δ.Σ. Πύργου Αστερουσίων σας προσκαλεί να συμμετέχετε στα εκπαιδευτικά αφιερώματα που θα βρείτε στον ψηφιακό χώρο της Βιβλιοθήκης μας.

Κάθε εβδομάδα σας περιμένει ένα ξεχωριστό αφιέρωμα σε σπουδαίους ποιητές και λογοτέχνες! Αρχίζουμε με το αφιέρωμα στον Εθνικό μας ποιητή «Διονύσιο Σολωμό» από τη Δευτέρα 25/01/2021 ως την Παρασκευή 29/01/2021.

Παίξτε με τα ψηφιακά παιχνίδια, εκφράστε τις σκέψεις και τα συναισθήματά σας στις βιβλιοδραστηριότητες και ανακαλύψτε τη μαγεία των λέξεων! Μοιραστείτε μαζί μας τις ιδέες σας για νέα αφιερώματα φιλαναγνωσίας και , αν το επιθυμείτε, μπορείτε να γίνετε μέλος της Ομάδας Βιβλιοθήκης!

Σας ευχαριστούμε πολύ!
Ευχόμαστε μια θετική και δημιουργική απόλαυση με όχημα τα βιβλία!