Ζωγραφίστε, παίξτε και διασκεδάστε με τον Τικ και Τέλα

Αξίζει να αναφέρουμε, ότι η σειρά βιβλίων «Τικ και Τέλα» έχει πουλήσει περισσότερο από ένα εκατομμύριο βιβλία παγκοσμίως. Γιατί; Επειδή έχουν αγαπηθεί τρομερά από τα παιδιά,  αφού όλες οι ιστορίες είναι βασισμένες σε καταστάσεις που συμβαίνουν σχεδόν καθημερινά στις ζωές τους.

«Είναι εκείνα τα ‘μικρά δράματα’ στην καθημερινότητά τους, όπως το να σου πάρει κάποιος κάτι που κρατάς,  ή να σου φύγουν λίγα τσίσα γιατί ξεχάστηκες από το παιχνίδι που κάνουν τον Τικ και την Τέλα τόσο προσιτούς», είχε πει ο ίδιος ο Axel Scheffler σε συνέντευξη που είχε παραχωρήσει το 2016 στην Κόκκινη Αλεπού.

Δεν είναι τυχαίο, ότι οι Τικ και Τέλα έχουν την δική τους ελληνική ιστοσελίδα, στην οποία οι μικροί τους φίλοι μπορούν να παίζουν, να διαβάζουν και να… μαθαίνουν τα νέα των ηρώων τους.

Για να μεταβείτε στη σελίδα κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα:

Αποτέλεσμα εικόνας για til kai tela

Πηγή: kokkinialepou.gr, thebookseller.com

Δημοσιεύθηκε στην Αρθρα και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.