Ε.Λ.Κ.Ε.Θ.Ε.

ο Ελληνικό Κέντρο Θαλασσίων Ερευνών (ΕΛ.ΚΕ.Θ.Ε.) είναι κρατικός ερευνητικός οργανισμός που λειτουργεί υπό την εποπτεία της Γενικής Γραμματείας Έρευνας και Τεχνολογίας (ΓΓΕΤ) του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Το ΕΛ.ΚΕ.Θ.Ε. αποτελείται από τρία ερευνητικά Ινστιτούτα: το Ινστιτούτο Θαλάσσιας Βιολογίας, το Βιοτεχνολογίας και Υδατοκαλλιεργειών, Ινστιτούτο Θαλάσσιων Βιολογικών Πόρων και Εσωτερικών Υδάτων και το Ινστιτούτο Ωκεανογραφίας.

Εκεί πήγαμε σήμερα με τους μαθητές μας! Η δουλέιά που γίνεται εκεί είναι εκπληκτική! Αλλά το πιο σημαντικό είναι πως οι μαθητές μας ήρθαν σ επαφή με την έρευνα και την επιστήμη της Θαλάσιας Βιολογίας Ευχαριστούμε πολύ για την ξενάγηση αλλά και την τόσο ευχάριστη μέρα που περάσαμε!