Η γιορτή των 3 Ιεραρχών 2018

Φέτος το Σχολείο μας μαθητές και εκπαιδευτικοί βρεθήκαμε στην Εκκλησία της Αγίας Ειρήνης για να τιμήσουμε με ευλάβεια τους προστάτες των γραμμάτων, των μαθητών και των εκπαιδευτικών.

Η παρουσία των μαθητών μας ήταν εξαιρετική κατά γενική ομολογία, κάτι που εξέπληξε ευχάριστα τους παρευρισκομένους και τους ιερείς τους ναού. Μάλιστα ο πατέρας Χαράλαμπος Λίβυος  Παπαδόπουλος Μας ευχαρίστησε για την ευλάβεια και επαίνεσε τους μαθητές μας για την παιδεία που έχουν να αναγνωρίζουν πως κάθε χώρος απαιτεί άλλη συμπεριφορά. Δεν συμπεριφερόμαστε παντού με τον ίδιο τρόπο  κι αυτό οι μαθητές μας το έχουν κατανοήσει από τώρα.

Την αρτοκλασία καθώς και  τα αρτουλάκια των μαθητών όλου του Σχολείου ήταν μια ευγενική προσφορά του φούρνου Βαρδάκη.

Πολλά ευχαριστώ σε όλους για την καλή διάθεση και την στήριξη σε ότι κάνουμε!

Και του χρόνου!