Την Παρασκευή 12 Απριλίου πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ. Στην εκδρομή συμμετείχαν οι μαθητές όλων των τάξεων σε συνεργασία με το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Δερβενίου. Η εκδρομή αυτή πραγματοποιήθηκε με σκοπό οι μαθητές να γνωρίσουν και να περιηγηθούν στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας παρακολουθώντας το πρόγραμμα «Εξαφανίστηκαν οι δεινόσαυροι;». Όλοι οι μαθητές ενθουσιάστηκαν, διασκέδασαν και έμαθαν πολλά από την ξενάγηση και το πρόγραμμα του μουσείου.