ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ – ΔΩΡΕΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΥ ΖΗΝ

Οι μαθητές μας με πολύ ενθουσιασμό και χαρά παρακολούθησαν σεμινάριο πρώτων βοηθειών από Σαμαρείτες του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Λυκοποριάς. Η διοργάνωση του σεμιναρίου και η μετακίνηση των μαθητών καλύφθηκε από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Ευρωστίνης ΕΥ ΖΗΝ. Η υποδοχή και η φιλοξενία των εκπαιδευτικών και μαθητών του Δημοτικού Λυκοποριάς ήταν εγκάρδια και χαρήκαμε αμφότεροι με την καλή συνεργασία των σχολείων. Όλοι οι μαθητές ευαισθητοποιήθηκαν και είναι πια υπεύθυνοι και ενημερωμένοι να παρέχουν πρώτες βοήθειες σε όποιον συνάνθρωπό τους χρειαστεί. Είμαστε σίγουροι πως είναι ικανοί να σώσουν μια ζωή, αν βρεθεί σε κίνδυνο στο μέλλον.

Επίσης παραλάβαμε την πολύτιμη χορηγία δέκα λογοτεχνικών βιβλίων και εκπαιδευτικών παιχνιδιών από την πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Ευρωστίνης ΕΥ ΖΗΝ, την κ. Δήμητρα Ματζούκα. Ευχαριστούμε θερμά τον Πολιτιστικό Σύλλογο ΕΥ ΖΗΝ, την πρόεδρο και τα μέλη, για την παραπάνω σημαντική πρωτοβουλία τους και συνεισφορά τους στην παρεχόμενη εκπαίδευση των μαθητών του τόπου μας. Να συνεχίζετε με δύναμη το έργο σας!!

εικόνα Viber 2023 11 25 15 53 17 082 εικόνα Viber 2023 11 25 15 53 18 714 εικόνα Viber 2023 11 25 15 53 20 542