ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

Σήμερα 6-2-24 η επιχείρηση ΔΙΑ.ΔΥ.ΜΑ επισκέφτηκε το Δημοτικό σχολείο Πύργων με σκοπό να παρουσιάσουν στους μικρούς μαθητές τους διαφορετικούς τρόπους ανακύκλωσης.

Έτσι με την χρήση προτζέκτορα και κάδων ανακύκλωσης τα παιδιά ενημερώθηκαν για την χρησιμότητα και την σπουδαιότητα της ανακύκλωσης στην καθημερινότητα τους, για τους τρόπους ανακύκλωσης ανάλογα με τα υλικά, που έχουμε και τέλος εμπέδωσαν τις αρνητικές συνέπειες που προκύπτουν εάν δεν κάνουμε σωστή ανακύκλωση.

Οι μικροί μαθητές εξέφρασαν απορίες σχετικά με το θέμα  όπου απαντήθηκαν από τους εκπροσώπους της επιχείρησης.Τέλος τους μοιράστηκε ενημερωτικό φυλλάδιο σχετικό με την ανακύκλωση.

Ευχαριστούμε την επιχείρηση ΔΙΑ.ΔΥ.ΜΑ και τους μικρούς μαθητές για την εξαιρετική συνεργασία κατά την διάρκεια της παρουσίασης.

Κυριακή Χατζοπούλου