Η Ολυμπιακή Εβδομάδα στον δρόμο για το Παρίσι 2024- ΕΘΝ.Ο.Α.

Το σχολείο μας συμμετέχει στην Ολυμπιακή Εβδομάδα της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας (ΕΘΝ.Ο.Α.- https://hoa.org.gr/ )

Η ΕΘΝ.Ο.Α. συνεργάζεται με την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή για την προώθηση της φιλοσοφίας του Ολυμπισμού και των Ολυμπιακών Ιδεωδών, με σκοπό την ανάπτυξη προγραμμάτων Ολυμπιακής Παιδείας.

Το σχολείο μας συμμετέχει στην Ολυμπιακή Εβδομάδα της ΕΘΝ.Ο.Α. με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής Χαρά Μπουφίδη. Πιο συγκεκριμένα, το πρόγραμμα υλοποιείται εξ αποστάσεως και ενισχύει την εισαγωγή νέων ιδεών και πρακτικών στην εκπαίδευση. Έτσι, οι μαθητές και οι μαθήτριές μας μαθαίνουν τις Αξίες του Ολυμπισμού και τους/τις ευαισθητοποιεί να διαμορφώσουν συμπεριφορές και δεξιότητες που προέρχονται από αυτές.

Δευτέρα 22/04/2024

Ζωντανή σύνδεση

Αρχαία Ολυμπία | Ενόργανη γυμναστική: Λευτέρης Πετρούνιας, Βασιλική Νικολούδη | Στίβος: Κώστας Δουβαλίδης

Τρίτη 23/04/2024