Γιορτή λήξης σχολικού έτους 2018-2019

Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η γιορτή λήξης για το σχολικό έτος 2018 – 2019. Η γιορτή ξεκίνησε με τον χαιρετισμό της διευθύντριας κας Αναστασίας Κατσούγκρη και της προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κας Ειρήνης Μανουκιάν.

Αμέσως μετά οι μαθητές της Β΄τάξης  παρουσίασαν τη μουσικοθεατρική παράσταση “Ο Τριγωνοψαρούλης”

ΤΑΞΗ Β – “Ο Τριγωνοψαρούλης”

Ακολούθησαν οι μαθητές της Γ1 και Γ2 τάξης καθώς και οι μαθητές της Ε΄ τάξης, οι οποίοι παρουσίασαν αποσπάσματα από τη θεατρική παράσταση “Η Ιλιάδα μας

ΤΑΞΗ Γ1,Γ2,Ε – “Η Ιλιάδα μας”

Στη συνέχεια οι μαθητές της Δ΄τάξης παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση “Ειρήνη” του Αριστοφάνη.

Τάξη Δ – “Ειρήνη”

Οι μαθητές της Α΄τάξης παρουσίασαν το πρόγραμμα συνεκπαίδευσης που υλοποίησαν με το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Τυφλών Καλλιθέας μεταφέροντας το μήνυμα “Μαζί και διαφορετικοί, φίλοι για μια ζωή

Τάξη Α΄ – “Μαζι και διαφορετικοί, φίλοι για μια ζωή”

Οι μαθητές της Στ΄τάξης παρουσίασαν το θεατρικό έργο “Ένα παιδί μετράει τ΄άστρα

Τάξη Στ΄- “Ένα παιδί μετράει τ’ άστρα”

Η γιορτή μας έκλεισε με τον αποχαιρετισμό της Στ΄τάξης

“Αποχαιρετισμός της Στ΄τάξης”

Σας ευχόμαστε ένα όμορφο και ξεκούραστο καλοκαίρι!