7ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών Δημοτικού 2019

Οι μαθητές της ΣΤ τάξης του Δ. Σ. Πολυδενδρίου πήραν μέρος στον 7ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής που διοργανώνει η Ένωση Φυσικών Ελλάδας. Είναι η πρώτη φορά που το σχολείο μας λαμβάνει μέρος σε αυτόν τον Διαγωνισμό.

Η πρώτη φάση του Διαγωνισμού έγινε στις 14 Μαρτίου 2019  στο σχολείο μας . Όλοι οι μαθητές της ΣΤ τάξης είχαν εξαιρετικά αποτελέσματα .  Στην δεύτερη φάση που θα γίνει στις 11 Μαΐου 2019, θα εκπροσωπήσουν το Σχολείο μας οι δύο μαθητές Δροσόπουλος Στυλιανός και Καλπίδης Αναστάσιος, οι οποίοι αρίστευσαν.

Συγχαρητήρια στα παιδιά της ΣΤ’ τάξης, στον δάσκαλό τους τον κύριο Κουμπιά  Μανώλη και καλή επιτυχία στου δύο μαθητές μας που θα αγωνιστούν με τους άλλους συμμαθητές τους από  όλη την Επικράτεια.

Είμαστε περήφανοι για τους μαθητές μας. Μπράβο παιδιά !!!