Εορταστικές εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου 2018

Οι εορταστικές εκδηλώσεις του Σχολείου μας, στο πλαίσιο της επετείου για την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821, ξεκίνησαν την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018, με την καθιερωμένη εορταστική εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στην πέτρινη αίθουσα του Σχολείου μας από τους μαθητές της Στ΄ τάξης. Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και στην εκπαιδευτικό Μαγγανιάρη Ελένη, για την άψογη προετοιμασία της εκδήλωσης!

Την Κυριακή 25 Μαρτίου 2018 ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου ξεκίνησε με δοξολογία  στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου. Ακολούθησε η κατάθεση στεφάνων στον χώρο του Ηρώου, από τους εκπροσώπους των τοπικών αρχών, του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου Πολυδενδρίου. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η Δ/ντρια του Δημοτικού Σχολείου κ. Αναστασία Κατσούγκρη. Οι εορταστικές εκδηλώσεις κορυφώθηκαν με τη μαθητική παρέλαση στη Λ. Ειρήνης, μπροστά σε πλήθος κόσμου, ενώ στη συνέχεια, η σημαία του Σχολείου μας συμμετείχε στην κεντρική παρέλαση του Δήμου Ωρωπού στα Νέα Παλάτια, μαζί με πολλά Σχολεία του Δήμου.