Συμμετοχή του Σχολείου μας στο 10ο Φεστιβάλ Χορού

Την Παρασκευή 24 Μαΐου 2013, στο Ανοιχτό Θέατρο Δήμου Μαρκοπούλου Μεσογαίας πραγματοποιήθηκε και φέτος με μεγάλη επιτυχία το 10ο Φεστιβάλ Χορού, το οποίο διοργανώνει κάθε χρόνο η Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Αττικής, στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Χορού. Την εκδήλωση χαιρέτισαν η Διευθύντρια Π/θμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, κα Βασιλική Ξυθάλη, η Αντιπεριφερειάρχης Ενότητας Ανατολικής Αττικής κα Χρυσάνθη Κισκήρα και ο Δήμαρχος Μαρκοπούλου Μεσογαίας κ. Σωτήριος Μεθενίτης.

Όπως κάθε χρόνο, το Σχολείο μας συμμετείχε και αυτή τη φορά, υπό τη συνοδεία του Δ/ντή κ. Αντώνη Χριστόδουλου και της εκπαιδευτικού της Ε΄ τάξης κας Σοφίας Μαγγανιάρη. Οι χορευτές μας πραγματοίησαν άλλη μια επιτυχημένη εμφάνιση, χορεύοντας Ξέσυρτο, Συγκαθιστό και Ζωναράδικο, με την καθοδήγηση του χοροδιδασκάλου του Λαογραφικού Πολιτιστικού Συλλόγου Γυναικών Πολυδενδρίου κ. Γιάννη Γαντζία.

xoros

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, που προσέφεραν σε όλους εμάς, εκπαιδευτικούς και γονείς, τη χαρά να τα καμαρώσουμε άλλη μια φορά.