Αρχική » Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

collageχρ

Το εορταστικό κλίμα του σχολείου μας ολοκληρώθηκε με τη χριστουγεννιάτικη γιορτή που πήραν μέρος όλοι οι μαθητές του σχολείου. Ακούστηκαν κάλαντα,
χριστουγεννιάτικα τραγούδια και ποιήματα που επιμελήθηκαν οι δασκάλες Σία Σπαθιά και Αγγελική Μπακολουκά και παρουσιάστηκε η θεατρική παράσταση “Κουκλοκαλικάντζαροι” που τη σκηνοθέτησε η δασκάλα της Α΄τάξης Δέσποινας Καλανδαρίδη με τη βοήθεια της δασκάλας Φανής Αυδίκου.

Στο τέλος της γιορτής ο Λαογραφικός Ιστορικός Σύλλογος Πολυδρόσου, που τον εκπροσώπησε η Βιολέτα η Θάνου, μοίρασε στα παιδιά την παραδοσιακή χριστουγεννιάτικη κουλούρα του τόπου μας μαζί με τις ολόθερμες ευχές του!

Δείτε περισσότερα:    https://lispolydrosou.blogspot.com/2023/12/blog-post_28.html#more

Στη συνέχεια ακολούθησε το χριστουγεννιάτικο πάρτι του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων που περιλάμβανε μπουφέ με φαγητά και γλυκίσματα, δώρα για τα παιδιά και σόου με ξωτικά, καραόκε , face painting, μουσική και χορό!

Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

Όνομα συντάκτη

Όνομα: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ